آشنایی با مکاتب فلسفی ۲ آموزگارا | mey

آشنایی با مکاتب فلسفی ۲ آموزگارا | mey

ساختار کلی فصل اول این است که در هر اپیزود نقل قولی از یک فیلسوف مهم را درباره «خود» می‌خوانم و سپس سعی می‌کنم آن نقل قول را با آوردن مثال‌های ساده و عینی وبسایت اصلی پادکست می توضیح دهم. در این مجموعه درسگفتارهای فلسفی سعی کردم فلسفه را در موضوعات هرروزه با بیانی امروزی تدریس کنم. دایجست را میتوان جزئی از پادکست های پرطرفدار فارسی دانست. یا موضوعی خاص از دریچه موسیقی، ادبیات و سینما تشویقمان می کند تا به دنیایی نو سرک بکشیم.

  • آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است که پیش از این با عنوانِ «فلسفه باشگاه مشت‌زنی است» منتشر شده است.
  • در اپیزود چهار و پنج به خود از دیدگاه روایی پرداختم و اهمیت هویت روایی و تفکر روایی را مورد بحث قرار دادم.
  • برای توضیح این نظریه نگاهی به ادیان ابتدایی، ادیان شرقی و ادیان ابراهیمی شده است و در آخر هم نیم نگاهی داشتیم به پژوهش‌های برخی از دانشمندان معاصر در این خصوص.

سقراط و افلاطون بزرگ‌ترین دشمنانِ سوفسطائی‌گری بودند. از نشانه‌های بدنامیِ این متفکران اینکه «سفسطه‌گری» و «سوفسطائی‌گری»‌ هم‌ریشه‌اند. وایتهد، فیلسوف و ریاضیدانِ قرن نوزدهمی، می‌گوید فلسفه‌ی غرب جز حاشیه‌ای نیست بر فلسفه‌ی افلاطون.

معنای زندگی،دکتر احسان اقبال سعید

پلتفرم ناملیک امکان ایجاد کانال اختصاصی و به دنبال آن آپلود محتوای صوتی، تصویر مشخصه، متن توضیحات و به اشتراک‌گذاری پادکست با استفاده از ابزارهای ارائه شده در پلتفرم را برای صاحبان محتوا فراهم می‌کند. پلتفرم همچنین امکان مشاهده، شنیدن، درج نظر و به اشتراک‌گذاری پادکست‌ها با استفاده از ابزارهای ارائه شده توسط پلتفرم را در اختیار کاربران عادی قرار می‌دهد. رادیو فیلو پادکستی فارسی است که قرار است هفته ای یک بار منتشر شود. این پادکست پرژه ای است در باب اندیشیدن و در حوزه فلسفه و جامعه شناسی. ما در این پادکست به صورت ریشه ای و عمیق ساختار هایی که در آنها زندگی می کنیم را از زاویه های مختلف برررسی می کنیم و از طریق موسیقی، ادبیات ، فلسفه و … به آنها نقب می زنیم و سعی داریم ارتباط آنچه را به عنوان فرهنگ تولید می کنیم با زیست جهان و زیست زمان خود بیابیم.

انقلاب آمریکا | قسمت سوم

مصطفی ملکیان در این فایل صوتی به زعم خود به مهم ترین داستان مثنوی معنوی مولانا می پردازد که در آن مردی عا … استاد مصطفی ملکیان در این فایل صوتی کوتاه از سلسله درس های “زندگی فیلسوفانه” یک راه فوق العاده را برای کن … نام پادکست توضیحات آی‌قصه آی‌قصه؛ جایی برای قصه گفتن و قصه شنفتن! بارون گفتگوهای یه دختر بچه به نام آوینا با باباش در رابطه با موضوعات مختلف راوی گنبد کبود پادکست راوی گنبد کبود قصد دارد قصه‌هایی را به زبان فارسی در اپیزودهای مختلف منتشر کند. تلاش ما این است داستان‌ها به دوراز کلیشه‌های جنسیتی و قومی باشد.

بشنوید, خبرهای ایران و جهان, ۰۳:۳۰, ۸ فوریه ۲۰۲۳, ۰۴،۰۰ المدة الزمنية

برایخرید اشتراک فصلنامه ترجمانو بهره‌مندی از تخفیف و مزایای دیگر بهفروشگاه اینترنتی ترجمانبه نشانیtarjomaan.shopمراجعه کنید. فصلنامه برای مشترکان زودتر از توزیع عمومی ارسال می‌شود و در صورتی‌که فصلنامه آسیب ببیند بدون هیچ شرط یا هزینۀ اضافی آن را تعویض خواهیم کرد. ضمناً هر وقت بخواهید می‌توانید اشتراکتان را لغو کنید و مابقی مبلغ پرداختی را دریافت کنید. فایل صوتی نوشتار «فلسفه باشگاه مشت‌زنی است» را گوش کنید. نوار به شما کمک میکند که همیشه و همه جا با گوش دادن به کتاب صوتی، یاد بگیرید، شگفت زده بشوید و از وقت خود بهترین استفاده را ببرید.