فواید چای ایرانی و طبیعی شمال و خواص آن برای سلامتی چیست؟ چای چابک ، چای ارگانیک | OkChay

فواید چای ایرانی و طبیعی شمال و خواص آن برای سلامتی چیست؟ چای چابک ، چای ارگانیک | OkChay

مدل سرگل عطر و بوی فوق العاده‌ای داره و رنگ اون بین انواع ایرانی خیلی پرطرفداره. سرگل از غنچه این گیاه دم‌کردنی به دست میاد و در واقع برگ‌های بالایی اون برای تولید این مدل کاربرد داره. چون که از لطیف‌ترین قسمت بوته جدا میشه، برگ اون حالت پیچ خورده داره. چای سرگل، ممتاز، ساچمه ای یا زرین، دستی یا سنتی، قلم، شکسته و باروتی انواع چای شمال رو تشکیل میدن.

  • اگرچه هیئت منصفه هنوز خارج است، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که کافئین و کاتچین، نوعی پلی فنل موجود در چای، می تواند به کاهش وزن کمک کند.
  • برخی از مطالعات نشان داده اند که خطر ابتلا به بیماری قلبی در افرادی که به طور منظم چای سبز یا سیاه می نوشند کاهش می یابد.
  • هیبیسکوس – فشار خون و سطح چربی را کاهش می دهد، سلامت کلی کبد را بهبود می بخشد، تمایل به شیرینی های ناسالم را کاهش می دهد و می تواند از سنگ کلیه جلوگیری کند.
  • اما اگه یک کم به عقب برگردیم متوجه میشیم که چای از ۵۰۰۰ سال پیش در چین و هندوستان بوده و با همین اسم هم وارد ایران و متداول در بین فارسی‌زبانان شده.
  • برخی مطالعات نشان می دهد که کاتچین موجود در چای سبز می تواند به کنترل قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

چای دستی یا چای سنتی از برگ های بالایی بوته گیاه تشکیل شده و به این علت بهش می گن دستی یا دست پیچ، چون تمام فرآیند تولیدش به صورت سنتی و با امکانات خانگی انجام میشه. برای تهیه این چای، برگ های جوان باید با دست چیده بشن، به مدت 1 تا 2 روز در هوای آزاد بمونن تا رطوبتشون کم بشه، با دست مالش داده بشن و در نهایت خشک بشن. ظاهر این چای به دلیل داشتن برگ های درشت، ریز و ساقه، از انواع دیگر چای به راحتی قابل تشخیصه. اما اگه کسی با ظاهرش آشنایی نداشته باشه ممکنه چای قلم درشت رو با دستی (چای سنتی) اشتباه بگیره. به دلیل درشت و کامل بودن برگ ها، بسیار دیر دم هست و به 30 دقیقه زمان برای دم کشیدن احتیاج داره.

چای تابستان یا چای چین دوم

عطر و طعم این چای متاثر از آب و هوای منحصر به فرد شمال ایران، کاملا خاص و دلنشین است؛ به طوری که با نوشیدن یک فنجان چای شمال ایران می‌توان تفاوت آن را با سایر چای‌های موجود در بازار احساس کرد. حال که با خواص چای سیاه آشنا شدید می‌توانید برای خرید چای سیاه اقدام کنید. چای قلم از نظر اندازه برگ‌ها درشت‌تر از سایر چای‌ها است، این چای معمولا از برگ‌های پایینی بوته چای به همراه ساقه یا همان بوته چای تهیه می‌شود. در این چای، بعد از برداشت برگ‌ها آنها را خرد نمی‌کنند و به صورت برگ‌های درشت همراه با ساقه‌های خشک عرضه می شود. در صورت برداشت چای قلم در فصل بهار، می‌توان گفت که این چای دارای خواص بی‌نظیر و عطر و طعم دلچسبی اوکی چای کویت است. هنگام مصرف شکر ، لوزالمعده هورمونی به نام انسولین را ترشح می‌کند تا قند را به عضلات منتقل کند تا از آن برای انرژی استفاده شود.

چای بهاره، بهترین چای ایرانی

روزانه می‌شنویم که افراد مختلف نظرهای مختلفی در مورد فواید یا مضرات چای را ارائه می‌دهند و شایعات زیادی در مورد خواص چای ایرانی و یا مضرات آن وجود دارد اما بهتر است توصیه های پزشکی در این مورد را دقیق‌تر بررسی کنیم. در اینجا 10 فایده سلامتی چای سیاه وجود دارد که همه آنها توسط علم پشتیبانی می شوند. چای بهاره شمال، کیفیت و طعم چای‌های ممتاز، قلم و سرگل بهتر از دیگر انواع چای بهاره است. خواص چای بهاره که یکی از خوش عطرترین و مرغوب‌ترین چای‌های ایرانی است، به شما عزیزان در انتخاب یک چای ایرانی باکیفیت کمک کنیم. چای سیاه ایرانی ممتاز الماس شمال – 1000 گرم چای سیاه ایرانی شکسته الماس شمال – 1800 گرمی…