قیمت PLC خرید پی ال سی + 10 مدل پرفروش PLC در ایران سال 1401

قیمت PLC خرید پی ال سی + 10 مدل پرفروش PLC در ایران سال 1401

همچنین می توان به سرعت پردازش بالای S نسبت به S7-300 و برخورداری تمامی مدل های این سی پی یو از پورت پروفی نت اشاره کرد و به طور کلی این CPU ها از نظر عملکردی قوی تر از سری 300 می باشند. CPU های سری S7-300 قابلیت پشتیبانی از حداکثر 32 ماژول ورودی خروجی که چیزی درحدود 1000 ورودی و خروجی می باشد را دارا می باشد و در پروژه های فرایندی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای برنامه نویسی این کنترلر از نرم افزار SIMATIC Manager و جهت طراحی و پیکربندی پنل مانیتورینگ این تجهیز از نرم افزار WINCC Flexible استفاده می شود. این ماژول از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده و کار با آن راحت تر می باشد و برنامه نویسی فقط از طریق نرم افزار LOGO Soft Comfort انجام می شود.

  • در واقع سری SIMATIC S7-300 را می‌توان با حداکثر 32 ماژول در فضای بسته و بدون فن به کار گرفت.
  • در مورد سخت افزار plc باید بیان کنیم که از ماژول برنامه نویسی و منبع تغذیه تشکیل شده است و شامل واحد منبع تغذیه و واحد پردازش مرکزی و تایمرها و شمارنده ها و ترمینال خروجی و ترمینال های ورودی و مدول رابط و مدول منبع تغذیه و غیره می باشد.
  • حجم زیادی از سیگنال ها را تحت پوشش خود قرار می دهد و در صنایع مختلف، طرفداران زیادی دارد.

بنابراین برای اجرای برنامه بایستی CPU با ورودی ، خروجی ها و سایر قسمتهای PLC در ارتباط بوده و با آنها تبادل اطلاعات داشته باشد . سیستمی که مرتبط کننده CPU با قسمتهای دیگر است Bus زیمنس نامیده میشود . این سیستم توسط CPU زیمنس اداره میشود و در حقیقت علت کاهش چشمگیر اتصالات در PLC به دلیل وجود همین سیستم میباشد . تمامی محصولات زیمنس مورد نیاز کارخانه ها و خطوط تولید توسط شرکت آسام تامین می گردد، جهت دریافت تجهیز مورد نظر خود تنها کافیست با کارشناسان شرکت آسام تماس بگیرید.

مقالات آموزشی تخصصی

علاوه بر این، کیفیت بالای محصولات زیمنس همراه با قیمت‌های کاربر پسند را می‌توان از دیگر نقاط قوت این سری به‌شمار آورد. در واقع پی ال سی S7-1500،‌ یک سیستم ماژولار، مقیاس‌پذیر با قابلیت استفاده جهانی همراه با درجه حفاظت IP20 است. طراحی ماژولار و بدون فن، پیاده‌سازی آسان ساختارهای توزیع‌شده همراه با قابلیت جابه‌جایی آسان، SIMATIC S را به گزینه‌ای مناسب جهت کنترل طیف گسترده‌ای از فرایندها مبدل کرده است. با کاهش حجم سیم های مصرفی در پی ال سی زیمنس، میزان فضای اشغال شده توسط تاسیسات و تجهیزات صنعتی تا 50 درصد کاهش می یابد.

فشار متوسط زیمنس

این خروجی توسط PLC برای اجرای یک فرآیند یا خودکار کردن یک دستگاه کنترل می شود. یکی از پرکاربردترین برندهای پی ال سی زیمنس plc می باشد که مدل های مختلفی دارد .زیمنس محصولات خود را در دو گروه کامپکت و ماژولار تولید می کند. طراحی فشرده محصول کامپکت به گونه ای است که ماژول های ورودی/خروجی، منبع تغذیه و پردازنده کاملاً یکپارچه، به هم متصل شده و به صورت یکپارچه کار plc 1200 زیمنس می کنند. اما برخی دیگر از PLC های زیمنس ماژولار هستند، یعنی بسته به نیاز کاربر می توان ماژول های مورد نظر را از این گروه انتخاب کرد. طبق طبقه بندی محصولات زیمنس، کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی زیرمجموعه ای از محصولات SIMATIC هستند.

PLC لوگو 8 زیمنس

سمتیک منیجر به همراه برنامه‌نویسی با آن به صورت کامل در این دوره گفته شده است. ، کیفیت پایین و البته دست چندمی آموزش‌های موجود در کشورمان می‌باشد که مطمئناً با دیدن این دوره نظر مثبت شما از همه لحاظ جلب خواهد شد. به دنبال آموزشی هستم که در کنار یادگیری PLC نحوه کار و طراحی HMI را هم فراگیرم. می تواند نقطه قوتی برای این نوع کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر باشد. پیکربندی plc در چند سطح ممکن انجام می ‌شود و موجب ایجاد کردن حلقه در شبکه از سطحی به سطح دیگر خواهد شد.