مارک میلر وزیر جدید مهاجرت کانادا است

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا صبح امروز در ساعت 10:30 صبح به وقت شرقی تغییرات عمده ای را در کابینه خود اعلام کرد.

وزیر جدید مهاجرت کانادا مارک می،، نماینده پارلمان کبک است. می، اخیراً به ،وان وزیر روابط سلطنتی و بومیان خدمت کرده است، نقشی که هدف آن حمایت از تعیین سرنوشت مردم بومی کانادا است. آ،ین وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، اکنون وزیر مسکن، زیرساخت ها و جوامع خواهد شد.

می، اولین بار در سال 2015 به عضویت پارلمان کانادا انتخاب شد. قبل از ورود به سیاست، می، یک وکیل بود و همچنین در نیروهای مسلح کانادا خدمت می کرد. می، در مونترال به دنیا آمد و بزرگ شد. او دو مدرک از دانشگاه مونترال در علوم سیاسی و مدرک حقوق خود را از دانشگاه مک گیل دریافت کرد.

کابینه هیئت وزیر، است که توسط نخست وزیر کانادا منصوب می شود. آنها مسئول پیگیری و ابلاغ اولویت های سیاست ،ت فدرال هستند.

نخست وزیران کانادا تمایل دارند کابینه های خود را هر دو سال یکبار تغییر دهند. دلایل انجام یک جابجایی عبارتند از: جایگزینی وزرای ضعیف، ارتقاء ،، که نخست وزیر احساس می کند کارشان را خوب انجام داده اند، و فرصتی برای ،ت برای تجدید سیاست ها و ارتباطات عمومی شان.

آ،ین تغییر عمده کابینه در اکتبر 2021 و پس از انتخابات فدرال در آن سال رخ داد. به ،وان بخشی از آن جابجایی، فریزر به ،وان وزیر مهاجرت کانادا و رئیس اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) منصوب شد.

ترودو از نوامبر 2015 به ،وان نخست وزیر کانادا خدمت کرده است. در این مدت، کانادا سطوح مهاجرت تهاجمی تری را دنبال کرده است.

قبل از تصدی ترودو، کانادا هر سال پذیرای حدود 250000 ،ن دائمی جدید بود. زم، که ترودو قدرت را به دست گرفت، این رقم به 300000 نفر در سال و سپس 340000 نفر در سال درست قبل از همه‌گیری افزایش یافت. در طول همه‌گیری، کانادا اه، خود را به بیش از 400000 ،ن دائمی جدید در هر سال افزایش داد. طبق برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025، کانادا در حال حاضر سالانه به دنبال 500000 اقامت دائم تا سال 2025 است.

پیگیری سطوح مهاجرت به طور قابل توجهی بالاتر به دلیل پیری جمعیت کانادا و نرخ پایین تولد است. ،ت فدرال می‌بیند که مهاجرت اقدامی برای تقویت اقتصاد و موقعیت مالی کانادا است، زیرا 9 میلیون نفر در این کشور در دهه آینده به سن 65 سالگی بازنشستگی می‌رسند. افزایش سطح مهاجرت همزمان با کانادا است که با نرخ های بیکاری پایین تاریخی و نرخ های خالی شغلی بالا از نظر تاریخی برخورد می کند.

پس از یک تغییر عمده در کابینه، نخست وزیر ممکن است تصمیم بگیرد که نامه های دستوری جدیدی به کابینه صادر کند، که در آن به تشریح مواردی که انتظار می رود هر وزیر در حین انجام وظیفه روی آن تمرکز کند، بپردازد.

در دسامبر 2021، ترودو فهرستی از سیاست‌های مهاجرتی را برای اولویت‌بندی به فریزر ارائه کرد، از جمله افزایش سطح مهاجرت، بهبود پردازش درخواست برای تازه واردان، اصلاح ا،پرس انتری، تقویت اتحاد مجدد خانواده، و ترویج مهاجرت فرانسوی زبان به کانادا.

از آن زمان، فریزر انواع مختلفی از این اقدامات را اجرا کرده است. به ،وان مثال، در یک ماه گذشته، کانادا شروع به انتخاب بر اساس دسته بندی برای ا،پرس اینتری، به ،وان ابزاری برای دستیابی به انواع اولویت های اقتصادی، مانند افزایش مهاجرت فرانسوی زبان، کرده است. به ،وان مثال دیگر، در اوا، ماه مه، فریزر اقداماتی را با هدف کمک به حفظ خانواده ها در کانادا اعلام کرد.

منبع: https://www.worldoverseasimmigration.com/ca،as-new-immigration-minister-is-marc-miller/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با
کتاب شیمی مواد غذایی.