2023 از دیدگاه وبلاگ مهاجرت روشنگر

توسط سایروس دی. مهتا و جسیکا پازکو*

از شما برای خواندن و حمایت از وبلاگ مهاجرت روشنگر در سال 2023 سپاسگزاریم زیرا چندین موضوع اصلی را پوشش دادیم.

اگرچه سرانجام در بهار با وضعیت اضطراری بهداشت عمومی COVID-19 خداحافظی کردیم، ،وان 42 که به دلیل بیماری همه گیر ایجاد شده بود، همچنان برای بخشی از سال در اطراف بود و به طور موثر مانع از درخواست پناهندگی مهاجران در مرز شد. در حالی که ،وان 42 هنوز در چهار ماه اول سال جاری است، ما استدلال کردیم که گسترش برنامه آزادی مشروط بشردوستانه توسط رئیس جمهور بایدن در مرز می تواند به ،وان الگویی برای تسکین بیشتر تحت سیستم ،اب مهاجرت باشد. برنامه آزادی مشروط فقط چند هفته قبل از چالش قانونی تگزاس اجرا می شد، اما همچنان پابرجاست. در ماه جولای، ما در نظر گرفتیم که چگونه طرح آزادی مشروط الحاق خانواده DHS می تواند به ،وان الگویی برای سایر اقدامات اجرایی جسورانه برای اصلاح سیستم مهاجرت بدون ترس از شکایت توسط یک ایالت باشد.

ما مدت‌هاست که از USICS درخواست کرده‌ایم تا از نمودار تاریخ‌های تشکیل پرونده در بولتن ویزا برای محافظت از سن کودک تحت قانون محافظت از وضعیت کودک (CSPA) استفاده کند و سرانجام، خواسته‌های ما پاسخ داده شد. در روز ولنتاین، به جای شکلات و گل، USCIS بهترین هدیه را به ما داد و دستورالعمل به روز شده ای را برای اجرای این تغییر مورد انتظار صادر کرد. به‌جای اشتراک‌گذاری در این پیشرفت هیجان‌انگیز با ولنتاین‌های خودمان، که احتمالاً اهمیت آن را به‌طور کامل درک نمی‌کنند، به وبلاگی رفتیم که در آن بحث کردیم که چگونه نمودار تاریخ‌های تشکیل پرونده در بولتن ویزا نه تنها از کودکان در برابر پیری محافظت می‌کند، بلکه می‌تواند به طور چشمگیری پیشرفت کند تا به بسیاری از مهاجران عقب مانده اجازه دهد تا درخواست های تنظیم وضعیت را ثبت کنند. ما چند ماه بعد در نتیجه به‌روزرس، USCIS به دستورالعمل خط‌مشی در مورد ا،امات CSPA پس از استفاده از تاریخ ثبت برای محافظت از سن کودک، یک وبلاگ همراه نوشتیم.

وکلای مهاجرت تجاری در طول سال 2023 سرپا نگه داشته شدند. با اجرایی شدن قو،ن شفافیت دستمزد بیشتری در سال جاری، ما تنش بین قو،ن شفافیت دستمزد ایالتی و استخدام گواهی کار را پوشش دادیم. و، کار همچنین سال پرمشغله‌ای با صدور بخش H.10-B رد گواهی کار و به‌روزرس، فرم‌های آن داشت که ما را به فکر پاسخ دادن به سؤالات مشکل در فرم تجدیدنظر شده گواهی کار در مورد سؤالات مربوط به نمایندگی دوگانه و روابط خانوادگی بود. چه زم، کلاگ در فرم جدید گواهینامه کار، سر زشت خود را پرورش داد، نحوه برخورد با ا،امات جایگزین را در نظر گرفتیم و وقتی بخش H.10-B از ETA 9089 جدید ناپدید شد، در نظر گرفتیم که آیا روح آن همچنان ما را آزار می دهد یا خیر. از آنجایی که بیماری همه گیر، اگرچه کاهش یافته بود، اما کار را همانطور که برای بسیاری می شناسیم تغییر داد، ما تأثیر تغییر در سیاست های خانه را پس از ارائه گواهی کار در نظر گرفتیم.

با توجه به اینکه بسیاری از صنایع هنوز از اثرات ناهمگون این بیماری همه گیر بر بازار کار و اقتصاد متحمل بودند و کارفرمایان با کار دشوار ا،اج کارمندان در سال 2023 مواجه بودند، ما مسیرهایی را برای کارگران پایان یافته H-1B که می خواهند کارآفرین شوند، ارائه کردیم. . گزینه دیگری برای کارگران خاتمه یافته زم، در دسترس قرار گرفت که USCIS پارامترهای شرایط قانع کننده را برای مهاجران ماهر در گرین کارت های عقب افتاده گسترش داد تا بتوانند حتی پس از از دست دادن شغل در ایالات متحده به کار خود ادامه دهند. هنگامی که کانادا برنامه جدیدی را برای دارندگان ویزای H-1B ایالات متحده در ژوئن اعلام کرد، ما در نظر گرفتیم که آیا منظور کانادا ویزای H-1B یا وضعیت غیرمهاجرتی H-1B است، و بعداً روشن کردیم که واقعاً به م،ای ویزای H-1B است، نه H-1B. وضعیت، اگرچه اعضای خانواده نیازی به داشتن هیچ نوع H-4 ندارند. ما همچنین گزینه‌های موجود را برای کارگر، که در منطقه گرگ و میش در معرض خاتمه کار قرار گرفتند، زم، که درخواست I-485 برای کمتر از 180 روز در حال بررسی است، در نظر گرفتیم. با توجه به اینکه ممکن است برخی از افراد بدشانس قبل از تایید I-140 خاتمه داده شوند، ما تاکید کردیم که تصمیم خدکار علیه USCIS تأیید می کند که یک کارمند نیز به دادخواست I-140 که توسط یک کارفرما ارسال شده است علاقه دارد.

در حالی که برخی به شدت به دنبال حفظ وضعیت H-1B خود در میان ا،اج‌ها بودند، تعداد موارد جدید رکورددار شد.
امیدهای H-1B در قرعه کشی امسال H-1B ثبت نام ،د. اگرچه USICS یک قرعه کشی دور دوم در ماه جولای انجام داد که بارقه امیدی را برای ثبت نام کنندگ، که در دور اول انتخاب نشده بودند ایجاد کرد، ما ناامیدی خود را در مورد سیستم قرعه کشی H-1B به طور کلی در میان گذاشتیم و توضیح دادیم که چرا کنگره باید H-1B را حذف کند. و درپوش کارت سبز پس از اعلام DHS در ماه اکتبر مبنی بر اینکه قصد دارد مقررات مربوط به کارگران مشاغل تخصصی H-1B را اصلاح کند، ما پیشنهاد کردیم که در حالی که قو،ن پیشنهادی H-1B دارای ویژگی‌های مثبت بسیاری است، ممکن است منجر به درخواست‌هایی برای شواهد و انکار شود. در آ،ین وبلاگ خود در سال، نظر خود را در مورد قانون پیشنهادی H-1B با ابراز نگر، در مورد تعریف جدید شغل تخصصی به اشتراک گذاشتیم.

علاوه بر تغییرات خط مشی مثبت ذکر شده در بالا، ما همچنین شاهد گسترش USCIS پردازش حق بیمه به National Interest Waivers بودیم و در مورد اینکه چگونه تغییرات چشم پوشی ملی برای فارغ التحصیلان و کارآفرینان STEM همراه با پردازش حق بیمه به نفع همسران H-4 است که به دنبال مجوز کار هستند، پرداختیم. هنگامی که USCIS در 11 آوریل یک پست جالب و گیج کننده در توییتر منتشر کرد، که از آن به بعد به X تغییر نام داد، ما سعی کردیم پست های توییتر USCIS را در مورد درخواست شغل یا شرکت در مصاحبه ها در وضعیت ویزای بازدیدکننده م،ی کنیم. پس از اعلامیه USCIS در 27 سپتامبر مبنی بر اینکه حدا،ر دوره اعتبار EAD را برای افراد غیرشهروند خاص به 5 سال افزایش می دهد، ما به توانایی ،ت برای شکل دادن به سیاست مهاجرت از طریق EAD ها پرداختیم. در ماه اکتبر، ما خوشحال بودیم که گزارش دهیم که ICE نرده‌های محافظی را برای استفاده از اعلامیه‌های قرمز علیه افراد غیرشهروند در مراحل حذف اعمال کرده است و USCIS را تشویق می‌کند که از این روش پیروی کند. هنگامی که پرزیدنت بایدن در ماه اکتبر فرمان اجرایی در مورد توسعه و استفاده ایمن، ایمن و قابل اعتماد از هوش مصنوعی (AI) صادر کرد، ما در نظر گرفتیم که آیا مقررات مهاجرتی در فرمان اجرایی هوش مصنوعی تغییرات م،ی‌داری را به همراه خواهد داشت یا صرفاً یک پنجره است. اگرچه امیدواریم تغییرات مثبتی در رابطه با ویزا بولتن در آغاز هر سال جدید داشته باشیم و تاریخ‌های اقدام نهایی به جای عقب‌نشینی به جلو حرکت کنند، اما هر سال در نهایت ناامید می‌شویم. امسال نیز تفاوتی نداشت و پس از انتشار بولتن ویزای آگوست 2023، ما ناامیدی خود را به اشتراک گذاشتیم و پیشنهاد کردیم که پیشبرد تاریخ های ثبت نام در بولتن ویزا و، امور خارجه، تعادل و سلامت را به سیستم مهاجرت قانونی بازگرداند. هنگامی که بولتن ویزا در ماه‌های بعد وضعیت بهتری نداشت، ما در ماه اکتبر نظر دادیم که اداره هنوز این گزینه را دارد که تاریخ‌های ثبت را در بولتن بعدی ویزا پیش ببرد.

در این سال، ما به ارائه تجزیه و تحلیل در مورد تعدادی از پرونده های تازه رسیدگی شده و برخی از سال های قبل ادامه دادیم. زم، که مدار دوم تفسیر دوران ترامپ در مورد تعطیلی اداری را تایید کرد گارسیا در مقابل گارلند، با وجود اینکه بایدن آن را تغییر داد، ما به این موضوع پرداختیم که آیا این احتمال را باز می‌گذارد که تفسیر دوران بایدن نیز در صورت تغییر ،ت‌های آینده، مورد تایید قرار گیرد. در ماه ژوئن، زم، که دادگاه عالی اعلام کرد که ایالت ها هیچ مقامی برای به چالش کشیدن اولویت های اجرایی مهاجرت فدرال ندارند. ایالات متحده در برابر تگزاس، ما در نظر گرفتیم که چگونه این حکم برای DACA و سایر سیاست های مهاجرتی نوید می دهد. پس از کیفرخواست اول اوت که ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده، توطئه برای سلب حق رای از رای دهندگان و توطئه و تلاش برای ممانعت از روند رسمی متهم کرد، بررسی کردیم که آیا ایالات متحده علیه هانسن با توجه به ادعای این پرونده مبنی بر اینکه سخن، که تقلب را تشکیل می دهد تحت متمم اول قانون اساسی حمایت نمی شود، بازخواهد گشت تا ترامپ را گاز بگیرد. در سپتامبر 2023، شاهد بودیم که و، دادگستری آمریکا علیه SpaceX به دلیل تبعیض علیه پناهندگان و پناهجویان در شیوه های استخدام و استخدام شکایت کرد. یک دادگاه منطقه ای در تگزاس به نفع اسپیس ای، که بر اساس بند انتصابات اعتراض کرده بود، حکم داد و حکم اولیه را صادر کرد. سپس در نظر گرفتیم که چگونه چالش قانون اساسی SpaceX ممکن است توانایی و، دادگستری برای طرح ادعای تبعیض علیه کارفرمایان تحت بخش 247B قانون مهاجرت و ملیت، از جمله در زمینه صدور گواهینامه کار را از بین ببرد. در نهایت، در ماه دسامبر، ما خوشحال بودیم که یک پله مثبت به نردبان رو به رشد پرونده های final-merits-EB-1 اضافه شد و بررسی کردیم که چگونه اسکریپس علیه جادو تفسیر ظریفی از “تعیین شایستگی نهایی” در مع، ، انکار EB-1B برای یک محقق برجسته ارائه می دهد.

انواع روندها و پیشرفت های جدید باعث ایجاد وبلاگ های ما با محوریت اخلاق شد. در پاسخ به روند امسال دادگاه های مهاجرت برای رد پرونده های غیرشهروندان با اشتیاق فراوان، ما ملاحظات اخلاقی را در هنگام رد پرونده حذف در نظر گرفتیم. به ،وان ادامه وبلاگ سال گذشته در ایالات متحده علیه هانسن، ما به موضوع ارائه نمایندگی صالح به افراد غیر شهروند فاقد مدرک علیرغم مقررات تشویق کیفری پرداختیم. اگرچه ChatGPT در اوا، سال گذشته راه اندازی شد، اما ChatGPT در سال 2023 جای خود را نشان داد و به سرعت به منبعی برای بسیاری تبدیل شد. علی‌رغم توانایی باورن،ی سیستم هوش مصنوعی برای تسریع در جریان‌های کاری خسته‌کننده، بسیاری هنوز به شدت و با احتیاط به آن اعتماد می‌کنند و مطمئن می‌شوند که ادعاهای هوش مصنوعی را با سایر منابع قابل اعتمادتر بررسی می‌کنند. با این حال، برخی نسبت به تمایل هوش مصنوعی به دقت خوش‌بین‌تر بودند و کورکورانه به توانایی آن در تهیه یک خلاصه حقوقی که موارد جعلی ایجاد شده توسط ChatGPT را ذکر می‌کرد، اعتماد داشتند، همانطور که در این مورد وجود داشت. ماتا در برابر آویانکا که ما را بر آن داشت تا در نظر بگیریم که پزشکان مهاجرت تا چه حد می توانند از نظر اخلاقی به ChatGPT برای کمک به عمل خود اعتماد کنند. در حالی که جنگ روسیه و اوکراین همچنان ادامه دارد، ما شاهد وقوع جنگ ویرانگر دیگری در سال جاری پس از جنایات غیرقابل توصیف حماس علیه اسرائیل در 7 اکتبر بودیم که ما را به بررسی مسائل مهاجرتی در حال ظهور ناشی از خشونت در خاورمیانه و تضاد منافع شخصی سوق داد. برخاسته از جنگ اسرائیل و حماس.

ما همچنین توضیحاتی در مورد رویدادهای جاری مختلف ارائه دادیم. در بهار، وبلاگی را به یاد مارک فون استرنبرگ اختصاص دادیم ماده رسیناس پس از اینکه وی متأسفانه در 16 می درگذشت. تفسیر تازه مارک از ماده رسیناس از جمله کارهایی که او انجام داد، میراث ماندگاری در زمینه مهاجرت به جا گذاشت. سال 2023 همچنین شاهد تعداد مهاجران بی سابقه ای بود که به مرز ج،ی رسیدند، اما علیرغم وضعیت شهر نیویورک به ،وان یک شهر پناهگاه، تلاش شهردار آدامز برای بودجه بیشتر فدرال برای کمک به هجوم مهاجران به شهر، ما را بر آن داشت تا فکر کنیم که چرا نیویورک باید از مهاجران استقبال کند. به جای داشتن شهردار که آنها را تحقیر می کند. اگرچه هر پیروزی در تمرین ما جشن گرفته می شود، مهم نیست که چقدر جزئی یا معمولی باشد، برخی از پیروزی ها کمی شیرین تر از بقیه هستند. امسال، درست در زمان عید شکرگزاری، خوشحال شدیم که فصل مربوط به یک پرونده تعدیل را ببندیم که برای مشتری ما که نزدیک به 29 سال از 31 سال زندگی خود را در جریان دادرسی های مهاجرتی قرار داده بود، زمان زیادی در راه بود. هنگامی که تمام محاکمه ها و مصائب پرونده پیچیده او را که منجر به آن لحظه پیروزی در دادگاه مهاجرت شد، یک بعدازظهر جمعه به یاد آوردیم، به یادمان آمد که چگونه صلاحدید دادست، موکل ما را نجات داد.

هر وبلاگ کار عشقی است و مرجع و منبع مهمی برای تمرین‌کنندگان، رو،مه‌نگاران، سیاست‌گذاران و افراد غیرمتخصص است. با ورود به سال 2024، ما مطمئن خواهیم شد که وبلاگ های ما همچنان در زمینه قانون مهاجرت روشنگری خواهند کرد. از حمایت شما متشکریم.

*جسیکا پاسکو یکی از همکاران Cyrus D. Mehta & Partners PLLC است.

منبع: https://blog.cyrusmehta.com/2023/12/2023-in-perspective-from-the-insightful-immigration-blog.html

کتاب شیمی مواد غذایی.